Kantoni La Vallée-du-Sausseron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Vallée-du-Sausseron
Canton de La Vallée-du-Sausseron
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Pontoise
Kryeqëndra Auvers-sur-Oise
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 90,51 km2
Popullsia 17.156 banorë 1999
Dendësia 189,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 95??

Kantoni La Vallée-du-Sausseron (frëngjisht: Canton de La Vallée-du-Sausseron) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Auvers-sur-Oise. Ka sipërfaqe 90.51km2 dhe popullsi 17156 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Vallée-du-Sausseron aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]