Kantoni Enghien-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Enghien-les-Bains
Canton d'Enghien-les-Bains
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Sarcelles
Kryeqëndra Enghien-les-Bains
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 8,44 km2
Popullsia 47.748 banorë 2009
Dendësia 5.657,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9509

Kantoni Enghien-les-Bains (frëngjisht: Canton d'Enghien-les-Bains) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Enghien-les-Bains. Ka sipërfaqe 8.44km2 dhe popullsi 47748 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Enghien-les-Bains aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Philippe Sueur

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]