Kantoni Luzarches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Luzarches
Canton de Luzarches
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Sarcelles
Kryeqëndra Luzarches
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 97,36 km2
Popullsia 36.135 banorë 2009
Dendësia 371,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9515

Kantoni Luzarches (frëngjisht: Canton de Luzarches) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Luzarches. Ka sipërfaqe 97.36km2 dhe popullsi 36135 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Luzarches aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]