Kantoni Marines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marines
Canton de Marines
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Pontoise
Kryeqëndra Marines
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 140,78 km2
Popullsia 11.406 banorë 1999
Dendësia 81,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9517

Kantoni Marines (frëngjisht: Canton de Marines) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marines. Ka sipërfaqe 140.78km2 dhe popullsi 11406 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marines aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]