Kantoni Gonesse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Gonesse
kanton
Popullsia
 • Gjithsej34.172

Kantoni Gonesse (frëngjisht: Canton de Gonesse) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gonesse. Ka sipërfaqe 62.81km2 dhe popullsi 34172 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gonesse aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]