Kantoni Magny-en-Vexin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Magny-en-Vexin
Canton de Magny-en-Vexin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Pontoise
Kryeqëndra Magny-en-Vexin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 199,18 km2
Popullsia 15.679 banorë 1999
Dendësia 78,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9516

Kantoni Magny-en-Vexin (frëngjisht: Canton de Magny-en-Vexin) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Magny-en-Vexin. Ka sipërfaqe 199.18km2 dhe popullsi 15679 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Magny-en-Vexin aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]