Kantoni L'Isle-Adam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Isle-Adam
Canton de L’Isle-Adam
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Pontoise
Kryeqëndra L'Isle-Adam
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 55,9 km2
Popullsia 25.751 banorë 1999
Dendësia 460,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9514

Kantoni L'Isle-Adam (frëngjisht: Canton de L'Isle-Adam) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Isle-Adam. Ka sipërfaqe 55.9km2 dhe popullsi 25751 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Isle-Adam aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]