Kantoni Soisy-sous-Montmorency

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Soisy-sous-Montmorency
Canton de Soisy-sous-Montmorency
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Arrondissement Sarcelles
Kryeqëndra Soisy-sous-Montmorency
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 7,43 km2
Popullsia 22.709 banorë 2008
Dendësia 3.056,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9524

Kantoni Soisy-sous-Montmorency (frëngjisht: Canton de Soisy-sous-Montmorency) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Soisy-sous-Montmorency. Ka sipërfaqe 7.43km2 dhe popullsi 22709 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Soisy-sous-Montmorency aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]