Jump to content

Kantoni Herblay-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Herblay
kanton
Popullsia
 • Gjithsej30.327

Kantoni Herblay (frëngjisht: Canton d'Herblay) është një kantondepartamentin Val-d'Oise, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Herblay. Ka sipërfaqe 14.76km2 dhe popullsi 30327 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Herblay aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Nelly Léon

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]