Kantoni Castelnau-de-Montmiral

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Castelnau-de-Montmiral
Canton de Castelnau-de-Montmiral
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Castelnau-de-Montmiral
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 232,65 km2
Popullsia 3.607 banorë 1999
Dendësia 15,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8107

Kantoni Castelnau-de-Montmiral (frëngjisht: Canton de Castelnau-de-Montmiral) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castelnau-de-Montmiral. Ka sipërfaqe 232.65km2 dhe popullsi 3607 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castelnau-de-Montmiral aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Paul Salvador (DVD)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]