Jump to content

Kantoni Castres-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Castres-Est
kanton

Kantoni Castres-Est (frëngjisht: Canton de Castres-Est) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Castres. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Castres-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2010-2014 - Régine Massoutié (UMP)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]