Kantoni Salvagnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Salvagnac
Canton de Salvagnac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Salvagnac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 125,9 km2
Popullsia 2.432 banorë 1999
Dendësia 19,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8130

Kantoni Salvagnac (frëngjisht: Canton de Salvagnac) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Salvagnac. Ka sipërfaqe 125.9km2 dhe popullsi 2432 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Salvagnac aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Georges Paulin (DVG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]