Kantoni Murat-sur-Vèbre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Murat-sur-Vèbre
Canton de Murat-sur-Vèbre
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Castres
Kryeqëndra Murat-sur-Vèbre
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 171,11 km2
Popullsia 1.728 banorë 1999
Dendësia 10,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8122

Kantoni Murat-sur-Vèbre (frëngjisht: Canton de Murat-sur-Vèbre) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Murat-sur-Vèbre. Ka sipërfaqe 171.11km2 dhe popullsi 1728 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Murat-sur-Vèbre aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Michel Vidal (DVD)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]