Kantoni Vielmur-sur-Agout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vielmur-sur-Agout
Canton de Vielmur-sur-Agout
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Castres
Kryeqëndra Vielmur-sur-Agout
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 76,76 km2
Popullsia 5.116 banorë 1999
Dendësia 66,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8135

Kantoni Vielmur-sur-Agout (frëngjisht: Canton de Vielmur-sur-Agout) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vielmur-sur-Agout. Ka sipërfaqe 76.76km2 dhe popullsi 5116 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vielmur-sur-Agout aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Robert Clarenc (DVG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]