Kantoni Lautrec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lautrec
Canton de Lautrec
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Castres
Kryeqëndra Lautrec
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 178,68 km2
Popullsia 4.363 banorë 1999
Dendësia 24,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8116

Kantoni Lautrec (frëngjisht: Canton de Lautrec) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lautrec. Ka sipërfaqe 178.68km2 dhe popullsi 4363 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Lautrec aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Christian Galzin (DVD)

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]