Kantoni Cordes-sur-Ciel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cordes-sur-Ciel
Canton de Cordes-sur-Ciel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Cordes-sur-Ciel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 169,82 km2
Popullsia 3.640 banorë 1999
Dendësia 21,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8109

Kantoni Cordes-sur-Ciel (frëngjisht: Canton de Cordes-sur-Ciel) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cordes-sur-Ciel. Ka sipërfaqe 169.82km2 dhe popullsi 3640 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cordes-sur-Ciel aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Henri Narbonne (DVD)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]