Kantoni Valence-d'Albigeois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Valence-d'Albigeois
Canton de Valence-d'Albigeois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Valence-d'Albigeois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 174,94 km2
Popullsia 3.230 banorë 1999
Dendësia 18,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8133

Kantoni Valence-d'Albigeois (frëngjisht: Canton de Valence-d'Albigeois) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valence-d'Albigeois. Ka sipërfaqe 174.94km2 dhe popullsi 3230 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valence-d'Albigeois aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - André Maille (UMP)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]