Kantoni Montredon-Labessonnié

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montredon-Labessonnié
Canton de Montredon-Labessonnié
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Castres
Kryeqëndra Montredon-Labessonnié
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 175,29 km2
Popullsia 2.656 banorë 1999
Dendësia 15,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8121

Kantoni Montredon-Labessonnié (frëngjisht: Canton de Montredon-Labessonnié) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montredon-Labessonnié. Ka sipërfaqe 175.29km2 dhe popullsi 2656 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montredon-Labessonnié aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jacques Bourges (DVD)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]