Kantoni Cuq-Toulza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cuq-Toulza
Canton de Cuq-Toulza
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Castres
Kryeqëndra Cuq-Toulza
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 107,52 km2
Popullsia 2.148 banorë 1999
Dendësia 19,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8110

Kantoni Cuq-Toulza (frëngjisht: Canton de Cuq-Toulza) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cuq-Toulza. Ka sipërfaqe 107.52km2 dhe popullsi 2148 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cuq-Toulza aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Viala (ex-UDF)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]