Kantoni Carmaux-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Carmaux-Sud
kanton

Kantoni Carmaux-Sud (frëngjisht: Canton de Carmaux-Sud) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Carmaux. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Carmaux-Sud aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - André Fabre (PS)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]