Kantoni Albi-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Albi-Est
Canton d'Albi-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Albi
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.419 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8144

Kantoni Albi-Est (frëngjisht: Canton d'Albi-Est) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Albi. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10419 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Albi-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Dominique Billet (DVD)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]