Kantoni Lisle-sur-Tarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lisle-sur-Tarn
Canton de Lisle-sur-Tarn
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Lisle-sur-Tarn
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 136,14 km2
Popullsia 4.551 banorë 1999
Dendësia 33,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8118

Kantoni Lisle-sur-Tarn (frëngjisht: Canton de Lisle-sur-Tarn) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lisle-sur-Tarn. Ka sipërfaqe 136.14km2 dhe popullsi 4551 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lisle-sur-Tarn aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Maryline Lherm

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]