Kantoni Vaour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Vaour
Canton de Vaour
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Albi
Kryeqëndra Vaour
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 135,65 km2
Popullsia 1.517 banorë 1999
Dendësia 11,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8134

Kantoni Vaour (frëngjisht: Canton de Vaour) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vaour. Ka sipërfaqe 135.65km2 dhe popullsi 1517 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Vaour aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2008-2014 - Georges Bousquet (PS)

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]