Kantoni Lacaune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lacaune
Canton de Lacaune
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Arrondissement Castres
Kryeqëndra Lacaune
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 182,48 km2
Popullsia 3.941 banorë 1999
Dendësia 21,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8115

Kantoni Lacaune (frëngjisht: Canton de Lacaune) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lacaune. Ka sipërfaqe 182.48km2 dhe popullsi 3941 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lacaune aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - André Cabrol (UMP)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]