Kantoni Château-Gontier-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Château-Gontier-Est
Canton de Château-Gontier-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Château-Gontier
Kryeqëndra Château-Gontier
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 10.464 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5331

Kantoni Château-Gontier-Est (frëngjisht: Canton de Château-Gontier-Est) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Château-Gontier. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 10464 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Château-Gontier-Est aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Philippe Henry

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]