Kantoni Landivy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Landivy
Canton de Landivy
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Mayenne
Kryeqëndra Landivy
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 191,11 km2
Popullsia 6.724 banorë 2009
Dendësia 35,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5315

Kantoni Landivy (frëngjisht: Canton de Landivy) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Landivy. Ka sipërfaqe 191.11km2 dhe popullsi 6724 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Landivy aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]