Kantoni Meslay-du-Maine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Meslay-du-Maine
Canton de Meslay-du-Maine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Laval
Kryeqëndra Meslay-du-Maine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 248,92 km2
Popullsia 8.172 banorë 2009
Dendësia 32,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5322

Kantoni Meslay-du-Maine (frëngjisht: Canton de Meslay-du-Maine) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Meslay-du-Maine. Ka sipërfaqe 248.92km2 dhe popullsi 8172 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Meslay-du-Maine aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]