Kantoni Montsûrs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Montsûrs
Canton de Montsûrs
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Laval
Kryeqëndra Montsûrs
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 136,75 km2
Popullsia 5.506 banorë 2009
Dendësia 40,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5323

Kantoni Montsûrs (frëngjisht: Canton de Montsûrs) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montsûrs. Ka sipërfaqe 136.75km2 dhe popullsi 5506 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montsûrs aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]