Kantoni Laval-Saint-Nicolas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Laval-Saint-Nicolas
Canton de Laval-Saint-Nicolas
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Laval
Kryeqëndra Laval
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.066 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5330

Kantoni Laval-Saint-Nicolas (frëngjisht: Canton de Laval-Saint-Nicolas) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Laval. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8066 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Laval-Saint-Nicolas aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Yan Kiessling

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]