Kantoni Mayenne-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mayenne-Est
Canton de Mayenne-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Mayenne
Kryeqëndra Mayenne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.276 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5320

Kantoni Mayenne-Est (frëngjisht: Canton de Mayenne-Est) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mayenne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16276 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mayenne-Est aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]