Kantoni Villaines-la-Juhel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Villaines-la-Juhel
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.885

Kantoni Villaines-la-Juhel (frëngjisht: Canton de Villaines-la-Juhel) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villaines-la-Juhel. Ka sipërfaqe 211.64km2 dhe popullsi 6885 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villaines-la-Juhel aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]