Kantoni Sainte-Suzanne (Mayenne)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sainte-Suzanne (Mayenne)
Canton de Sainte-Suzanne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Laval
Kryeqëndra Sainte-Suzanne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210,48 km2
Popullsia 4.504 banorë 2009
Dendësia 21,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5326

Kantoni Sainte-Suzanne (Mayenne) (frëngjisht: Canton de Sainte-Suzanne (Mayenne)) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sainte-Suzanne. Ka sipërfaqe 210.48km2 dhe popullsi 4504 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sainte-Suzanne (Mayenne) aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]