Kantoni Grez-en-Bouère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Grez-en-Bouère
Canton de Grez-en-Bouère
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Château-Gontier
Kryeqëndra Grez-en-Bouère
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,43 km2
Popullsia 6.857 banorë 2009
Dendësia 32,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5313

Kantoni Grez-en-Bouère (frëngjisht: Canton de Grez-en-Bouère) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Grez-en-Bouère. Ka sipërfaqe 212.43km2 dhe popullsi 6857 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Grez-en-Bouère aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Norbert Bouvet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]