Kantoni Cossé-le-Vivien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Cossé-le-Vivien
Canton de Cossé-le-Vivien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Château-Gontier
Kryeqëndra Cossé-le-Vivien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 206,04 km2
Popullsia 9.088 banorë 2009
Dendësia 44,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5307

Kantoni Cossé-le-Vivien (frëngjisht: Canton de Cossé-le-Vivien) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cossé-le-Vivien. Ka sipërfaqe 206.04km2 dhe popullsi 9088 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cossé-le-Vivien aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Claude Boiteux

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]