Kantoni Lassay-les-Châteaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lassay-les-Châteaux
Canton de Lassay-les-Châteaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Arrondissement Mayenne
Kryeqëndra Lassay-les-Châteaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 111,31 km2
Popullsia 3.573 banorë 2010
Dendësia 32,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 5316

Kantoni Lassay-les-Châteaux (frëngjisht: Canton de Lassay-les-Châteaux) është një kantondepartamentin Mayenne, rajonin Pays de la LoireFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lassay-les-Châteaux. Ka sipërfaqe 111.31km2 dhe popullsi 3573 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lassay-les-Châteaux aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]