Kantoni Mas-d'Agenais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mas-d'Agenais
Canton du Mas-d'Agenais
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Arrondissement Marmande
Kryeqëndra Le Mas-d'Agenais
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 121,05 km2
Popullsia 6.140 banorë 2007
Dendësia 50,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4720

Kantoni Mas-d'Agenais (frëngjisht: Canton du Mas-d'Agenais) është një kantondepartamentin Lot-et-Garonne, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Mas-d'Agenais. Ka sipërfaqe 121.05km2 dhe popullsi 6140 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mas-d'Agenais aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]