Kantoni Strasbourg-10

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Strasbourg-10
Canton de Strasbourg-10
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Arrondissement Strasbourg-Ville
Kryeqëndra Strasbourg
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 26.015 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 41

Kantoni Strasbourg-10 (frëngjisht: Canton de Strasbourg-10) është një kantondepartamentin Bas-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Strasbourg. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26015 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Strasbourg-10 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]