Jump to content

Komuna e Cetinës

Coordinates: 42°38′00″N 19°32′00″E / 42.63333°N 19.53333°E / 42.63333; 19.53333
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna e Cetinjës)
Komuna e Cetinës
Komunë
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej18.482
Faqja zyrtarewww.cetinje.cg.yu

Komuna Cetinë është njësi administrative e nivelit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është qyteti me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • ..
 Commons: Komuna e Cetinës – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

42°38′00″N 19°32′00″E / 42.63333°N 19.53333°E / 42.63333; 19.53333