Merikarvia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merikarvia
Merikarvian kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Merikarvia is located in Finlanda
Merikarvia
Merikarvia
Vendndodhja e Merikarvia në Finlandë

Koordinatat: 61°51.5′V 21°30′L / 61.8583°V 21.500°L / 61.8583; 21.500

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Kryetari i komunës Pentti Ala-Luopa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1246,24[1] km2
Popullsia 3241[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1639
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.merikarvia.fi


Merikarvia (finlandisht: Merikarvian kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 9 shkurt 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]