Köyliö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Köyliö
Qytet
Vendndodhja
Köyliö is located in Finlanda
Köyliö
Köyliö

Koordinatat: 61°7′V 22°18.5′L / 61.117°V 22.3083°L / 61.117; 22.3083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Seppo Saarinen
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Köyliö (finlandisht: Köyliön kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]