Säkylä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Säkylä
Säkylän kunta
Komunë
Säkylä centre
Säkylä centre
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Säkylä në Finlandë
Vendndodhja e Säkylä në Finlandë
Websitewww.sakyla.fi

Säkylä (finlandisht: Säkylän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]