Pomarkku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pomarkku
Pomarkun kunta
Komunë
noform
Lumi Pomarkku
Stema_figura
Vendndodhja
Pomarkku is located in Finlanda
Pomarkku
Pomarkku
Vendndodhja e Pomarkku në Finlandë

Koordinatat: 61°41.5′V 22°0.5′L / 61.6917°V 22.0083°L / 61.6917; 22.0083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Eero Mattsson
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pomarkku.fi


Pomarkku (finlandisht: Pomarkun kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]