Eura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eura
Euran kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Eura is located in Finlanda
Eura
Eura
Vendndodhja e Eura në Finlandë

Koordinatat: 61°8′V 22°8′L / 61.133°V 22.133°L / 61.133; 22.133

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Matti Lahtinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.eura.fi

Eura (finlandisht: Euran kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]