Jump to content

Komunat në Satakunta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

19 komunat e Rajonit SatakuntaFinlandë janë të ndara në tre nën-rajone.


Nën-rajoni Rauma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Pori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Satakunta veriore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhjet e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Satakunta – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale