Eurajoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eurajoki
Eurajoen kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Eurajoki is located in Finlanda
Eurajoki
Eurajoki
Vendndodhja e Eurajoki në Finlandë

Koordinatat: 61°12′V 21°44′L / 61.200°V 21.733°L / 61.200; 21.733

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Harri Hiitiö
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 643.78[1] km2
Popullsia 5,938[2] banorë
Dendësia 17.19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1869
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.eurajoki.fi

Eurajoki (finlandisht: Eurajoen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]