Karvia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karvia
Karvian kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Karvia is located in Finlanda
Karvia
Karvia
Vendndodhja e Karvia në Finlandë

Koordinatat: 62°8′V 22°33.5′L / 62.133°V 22.5583°L / 62.133; 22.5583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Tarja Hosiasluoma
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.karvia.fi

Karvia (finlandisht: Karvian kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]