Siikainen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Siikainen
Siikaisten kunta Siikais kommun
Komunë
noform
Eteläpää in Siikaniemi
Stema_figura
Vendndodhja
Siikainen is located in Finlanda
Siikainen
Siikainen
Vendndodhja e Siikainen në Finlandë

Koordinatat: 61°53′V 21°49′L / 61.883°V 21.817°L / 61.883; 21.817

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Päivi Rantanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1871
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.siikainen.fi


Siikainen (finlandisht: Siikaisten kunta suedisht: Siikais kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]