Huittinen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huittinen
Huittisten kaupunki
Qytet
noform
Pamje nga Lauttakylä, qendra e Huittinen
Stema_figura
Vendndodhja
Huittinen is located in Finlanda
Huittinen
Huittinen
Vendndodhja e Huittinen në Finlandë

Koordinatat: 61°10.5′V 22°42′L / 61.1750°V 22.700°L / 61.1750; 22.700

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jyrki Peltomaa
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.huittinen.fi

Huittinen (finlandisht: Huittisten kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]