Jämijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 61°49′V 22°41.5′L / 61.817°V 22.6917°L / 61.817; 22.6917


Jämijärvi
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Esa Ala-Karvia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Jämijärvi (finlandisht: Jämijärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]