Harjavalta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harjavalta
Harjavallan kaupunki
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Harjavalta is located in Finlanda
Harjavalta
Harjavalta
Vendndodhja e Harjavalta në Finlandë

Koordinatat: 61°19′0″V 22°8′1″L / 61.31667°V 22.13361°L / 61.31667; 22.13361

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Satakunta
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Jaana Karrimaa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 127.74[1] km2
Popullsia 7345 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1869
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 61° 19′ 0″ Veri

22° 8′ 1″ Lindje

Faqja Zyrtare www.harjavalta.fi

Harjavalta (finlandisht: Harjavallan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:WWT